Kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II

W bibliotece odbyło się  uroczyste spotkanie przed kanonizacją Ojca Świętego Jana Pawła  II. Dostajemy współczesnego świętego, którego znaliśmy osobiście, słuchaliśmy jego słów, uczestniczyliśmy w spotkaniach. Papież zostawił nam ogromne duchowe dziedzictwo,  a swoją niezwykłą osobowością zafascynował ludzi na całym świecie. Uczniowie z Zespołu Szkół w Jankowicach pod kierunkiem  pani Agnieszki Lecyk przygotowali na tę okazję spektakl słowno-muzyczny pt .”Jan Paweł II święty”, którego punktem wyjścia było rozważanie nad receptą na świętość według Jana Pawła II.  Spektaklowi towarzyszyła wystawa pod tym samym tytułem, którą można oglądać w bibliotece przez najbliższe dni. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć fragmenty  filmu  ks. Jarosława Cieleckiego pt. „Wikary. Ks. Wojtyła w Niegowici”, poprzedzone wprowadzeniem pani Marty Lelito.  Film opowiada  o początkach pracy duszpasterskiej ks. Karola.   Zdjęcia do filmu kręcone były m.in.  w Mętkowie,  gdzie został zrekonstruowany niegowicki  kościół.  Występują w nim aktorzy zawodowi i amatorzy,  a rolę  narratora pełni Eleonora Mardosz,  której ojcem duchownym był ks. Karol.  Popołudniowe spotkanie  w bibliotece dostarczyło wszystkim  uczestnikom wielu wzruszeń.