Rozmaitości biblioteczne w Jankowicach

               Ostatnie tygodnie obfitowały w zajęcia biblioteczne w naszej placówce.                      W każdy piątek odbywały się spotkania, od dawna podzielone na czas głośnego  czytania,     i drugą bardziej rozrywkową część, podczas której dzieci np. ilustrują przeczytane bajki. 
Grudniowe spotkania tematycznie związane były ze Świętami Bożego Narodzenia, i to zarówno pod względem doboru lektur jak i zajęć plastycznych. Biblioteka bierze udział        w akcji „Mała książka-wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Tak więc trzynaścioro najmłodszych czytelników z naszej filii otrzymało wyjątkową książkę  „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, i za każdą wizytę w bibliotece otrzymują naklejkę.                     Wszystkie te działania mają przypomnieć o nieocenionej roli książki i zarazić pasją  czytania.

              Wspólne kolędowanie wpisało się na stałe w kalendarz bibliotecznych wydarzeń. Tak też było i w tym roku. Najpiękniejsze z polskich kolęd rozbrzmiewały w piątkowy wieczór przy bibliotecznej choince. Przez lata przyzwyczailiśmy się, że biblioteka to oaza spokoju, skupienia i wyciszenia. Dziś jest miejscem tętniącym życiem!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.