Z biblioteką “Na herbacianym szlaku”

W czwartek 18 maja w Gminnej Bibliotece w Mętkowie degustowano herbaty świata
i smakowano pyszne wypieki pani Władysławy Zborowskiej oraz piekarni M. i J. Drabiec.
Tak zakończył się wspólny projekt Zespołu Szkół i Gminnej Biblioteki w Mętkowie – „Na herbacianym szlaku”, czyli wszystko o herbacie. W działaniach realizowanych w okresie od października 2016 r. do maja 2017 r. wzięło udział 20 uczniów, którzy wyszukiwali motywu herbaty w literaturze i muzyce, by następnie przygotować prezentację multimedialną oraz program artystyczny imprezy środowiskowej związanej z herbatą. W podsumowaniu przedsięwzięcia wzięło udział około 50 osób, w tym: zaproszeni gości, uczniowie oraz mieszkańcy Mętkowa. Spotkanie było dobrą okazją do prezentacji uzdolnień uczniów mętkowskiej szkoły.

Tekst i zdjęcia – Bożena Jopek