Razem 89

25Biblioteka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji obywatelskich obchodów 25. rocznicy przemian demokratycznych w naszym kraju. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Inicjatywa ” Razem 89” zainicjowały akcję „Półki wolności”, mającą na celu poszerzenie wiedzy o polskiej drodze do wolności.

W ramach tej akcji biblioteka zorganizowała projekcję filmu dokumentalnego Mirosława Jasińskiego pt. „Europa Środkowa idzie na wolność”. Film przedstawia kluczowe wydarzenia polityczne, które miały miejsce w Polsce, Czechosłowacji i na Węgrzech na początku lat 90.oraz przyczyniły się do utworzenia Trójkąta Wyszehradzkiego, a tym samym – usunięcia wojsk radzieckich z regionu.

Uczestnikami pokazu byli gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum w Jankowicach.