Tydzień Bibliotek 2016 pod hasłem „Biblioteka inspiruje”

Trwa XIII edycja Tygodnia Bibliotek .To ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa         i bibliotek. Hasło tegorocznej edycji brzmi: ”Biblioteka inspiruje”.
Biblioteka tradycyjnie włączyła się do obchodów zachęcając czytelników do odwiedzania jej progów, ale i do poszerzania horyzontów.
Gościliśmy nietuzinkowego człowieka, pana Sebastiana Sobowca. To autor wielu książek     o tematyce przyrodniczej, ornitolog, fotograf i obserwator przyrody. Prelekcja przyrodnicza pt. „Wędrówki zwierząt” zainteresowała dzieci goszczące w bibliotece. Przyrodnik nawiązał świetny kontakt z uczestnikami spotkania, dzięki humorowi i ciekawostkom ze świata przyrody. Swoje spotkanie autorskie połączył z krótkim kursem czytelnictwa, dzięki czemu uczestnicy lepiej będą potrafili dobierać sobie książki, które ich interesują.
W tym tygodniu odbyło się też pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej.              To oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Organizowane co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza wydarzeń.