NARODOWE CZYTANIE

W sobotę 5 września odbyła się kolejna, dziewiąta już edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Ma ono już stałe miejsce w kalendarzu bibliotecznych wydarzeń, choć w tym roku, z racji pandemii, czytaliśmy w bardzo kameralnym gronie.

Lekturą tegorocznej odsłony akcji była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. To wybitne dzieło polskiego romantyzmu o funkcjonowaniu na świecie dobra i zła. Romantyczna tragedia w 5 aktach, której akcja dzieje się „ za czasów bajecznych, koło jeziora Gopło”.

Dzięki takim akcjom jak Narodowe Czytanie mamy możliwość ukazania arcydzieł polskiej literatury i zachwycić się literacką polszczyzną, której trudno doszukać się we współczesnym , zdominowanym przez język mediów świecie.

czytanienarodowe czytanie w bibliotecebibliotekarki czytają