18. edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” w Jankowicach

Zakończyła się  18. edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”.                            W dniach od 23-28 kwietnia odbyło się wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa. Nazwa akcji nawiązuj do katalońskiego święta, w trakcie którego mężczyźni  obdarowywali kobiety czerwonymi różami, mającymi upamiętnić  krew smoka zabitego przez św. Jerzego, z co te odwdzięczały się im książkami. Jak co roku biblioteka wzięła udział w akcji, chcąc również wpłynąć na rozwój czytelnictwa, ale  i przypomnieć, że książka może być pięknym prezentem. Biblioteką  odwiedzili uczniowie  II klasy SP w Jankowicach,  którzy  na początku spotkania wysłuchali krótkiej historii święta, poznali  zalety książki i czytania.       Były zagadki związane z książkami, rebusy i poszukiwania książek z różą w tytule.  Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali przypinki  ze znakiem graficznym akcji.