Wakacje 2014 w Jankowicach

W lokalu fili bibliotecznej nr 2 w Jankowicach odbywały się wakacyjne zajęcia. To kolejne wakacje z książką… i nie tylko. Do łask wróciły gry planszowe i puzzle, a  najmłodsi chętnie zajmowali się kolorowaniem bajkowych postaci. W ramach akcji ”Czytam sobie ” było wiele okazji do spotkań z książką.  Gimnazjalistki zapoznały się z nastoletnimi lekturami swoich mam. Z nostalgią wertowały  książki Krystyny Siesickiej m. in. „Jezioro osobliwości” i „Zapałka na zakręcie”, kryminały Joanny Chmielewskiej, książki Haliny Snopkiewicz. Odbył się piknik z żółwiem Franklinem, który choć pochodzi z Kanady, na stałe zadomowił się pod polskimi strzechami. Młodsi i starsi czytelnicy codziennie mogli korzystać z Internetu oraz uczestniczyć w grach komputerowych przenosząc się w wirtualny świat przygód i fantazji. Stała obecność uczestników świadczy o tym, że wakacje w bibliotece mogą być udane, i że warto do biblioteki zaglądać.