Dzień Bezpiecznego Internetu

Biblioteka włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, organizowanego przez Fundację Dzieci Niczyje. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI w 2014r. realizowane były pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Na spotkanie w janowickiej bibliotece przybyło 15 uczniów w wieku 11-14lat., którzy najpierw wysłuchali prelekcji wolontariuszki – studentki pedagogiki Agnieszki Sikory. Następnie wszyscy obejrzeli film edukacyjny pt.”Gdzie jest Mimi ”, poświęcony cyberprzemocy.

Po filmie wywiązała się dyskusja, w której chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to co , co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Na koniec wspólnie doszliśmy do wniosku, że : każdy ruch w Internecie zostawia ślad.