Pasowanie na czytelnika w Jankowicach

Pasowanie na czytelnika weszło na stałe do kalendarza bibliotecznych wydarzeń                    i zwyczajowo odbywa się w  Tygodniu Bibliotek. Pierwszoklasiści ze SP w Jankowicach zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację pt. „Elementarz wiewióreczki”, której tematem było poszanowanie książek. Dzieci zapoznały się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki.        Najważniejszym momentem spotkania było złożenie przyrzeczenia i  samo pasowanie.         Na pamiątkę tego wydarzenia  każde dziecko  otrzymało okolicznościowy  dyplom, książeczkę i zakładki.                                                                                                                Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści będą często odwiedzać bibliotekę i przeżyją wiele wspaniałych przygód w świecie książek.