Czytam sobie w Bibliotece

cswb Proponujemy  naszym małym i dużym  czytelnikom miłe spotkania z książką w ramach akcji „Czytam sobie”. Zapraszamy w każdy piątek do biblioteki               w Babicach i Jankowicach o 15.30 oraz w Rozkochowie w pierwszą i trzecią  środę  miesiąca.

„Czytam sobie” w filii nr 2 Jankowice

W każdy piątek o godz.15.30 będziemy się spotykać na wspólną lekturę.

Za nami już pierwsze spotkania z czytelnikami. W 50.rocznicę pierwszej emisji filmu animowanego o Bolku i Lolku czytaliśmy „Wielką księgę przygód Bolka i Lolka”. Okazało się, że wśród najmłodszych czytelników nie brakuje miłośników tych postaci. Z okazji  Święta Pluszowego Misia, które na stałe wpisało się do kalendarza imprez w bibliotece, dzieci wysłuchały opowiadania Marii Kownackiej pt.”Stary, zielony miś”. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci i ich pluszowych misiów. Dzieci obejrzały wystawę ”Bohaterowie bajek – misie” oraz obejrzały bajkę ”Miś Uszatek”. Były też wspólne zabawy: dorysowywanie ogona Kłapouchemu, zabawy ruchowe, zagadki, tańce i małe co nieco! Biblioteka zaprosiła do akcji popularyzującej czytanie również dorosłych czytelników. Spotkanie pod nazwą ”Literackie Andrzejki” rozpoczęło się od poznania historii tego święta, o którym pierwsza polska wzmianka literacka  pojawiła się już w 1557r.  O wróżbach, przesądach i próbach przepowiadania przyszłości  dowiedzieliśmy się z książki Marii Ziółkowskiej „Szczodry wieczór, szczodry dzień”.

img_1456_

img_1388_

img_1411_

img_1459_

„Czytam sobie” w Rozkochowie

W pierwszą i trzecią  środę  miesiąca w bibliotece w Rozkochowie odbywają się spotkania   w ramach ogólnopolskiej Akcji – “Czytam sobie”. Akcja ma na celu pokazanie dzieciom       że samodzielne czytanie jest dobrą zabawa. A nauka czytania może być radosna i ciekawa. Pierwsze spotkanie odbyło się 20.11. 2013.

img_0740_

img_0738_