Dzień Pluszowego Misia 2018

Piątkowe spotkanie  w bibliotece z okazji  Dnia Pluszowego Misia poświęcone było młodszemu koledze Kubusia Puchatka, misiowi Paddingtonowi, który właśnie kończy 60 lat.  Niedźwiadek  umorusany marmoladą, w sfatygowanym kapeluszu i kaloszach,                z pewnością podbije serca nawet tych, którzy poznali się  z nim dopiero dzisiaj.  Historię znalezionego na londyńskim dworcu kolejowym misia opisał Michael Bond. Książka stała się klasyką literatury dziecięcej i wprawia w dobry humor nawet poważnych dorosłych.      Podczas spotkania w bibliotece dzieci miały okazję posłuchać fragmentów przygód  sympatycznego misia, obejrzeć  bajkę z ulubionym bohaterem, wziąć udział w loterii             i konkursach.