Wakacyjne spotkania w bibliotece – Jankowice

Wakacyjne spotkania w bibliotece miały w tym roku patriotyczny charakter.                           Lekturą były książki :„Alfabet niepodległości”, „Poradnik małego patrioty”, „Alfabet Polski”. Wspólnie przypomnieliśmy sobie symbole patriotyczne Polski. Był też czas na  zagadki literackie, quizy, kolorowanie i malowanie. Czytaliśmy też książeczki o lżejszej tematyce, np.  ” Krowa Matylda na wakacjach”.  Czworonożna bohaterka pokazała jak radośnie spędzić czas, nawet gdy nie uda się wyjechać na wakacje.
Jak co roku, biblioteka wzięła udział w pikniku  edukacyjnym “Sieciaki na wakacjach”.    Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Na zakończenie piątkowych spotkań: słodki piknik z konkursami i nagrodami ufundowanymi przez firmę p. Adama Gwóźdź i książkami podarowanymi  przez panią  Agatę Jura.

Dziękujemy!