Pasowanie na czytelnika uczniów kl.I w filii nr 2 w Jankowicach

Maj, tradycyjnie już kojarzy się nam ze świętem książki, bibliotek i bibliotekarzy.        W połowie tego miesiąca odbyły się w Warszawie Międzynarodowe Targi Książki i Festiwal Literatury dla Dzieci. Jak co roku SBP organizuje Tydzień Bibliotek, w tym roku pod hasłem „(DO) Wolność Czytania”. Celem tych działań jest promocja czytelnictwa                    i bibliotek.
        Majowe imprezy związane z książką stały się już zwyczajem w naszej bibliotece.         Do piątkowych spotkań z najmłodszymi czytelnikami, na których wspólnie czytamy              i rozwiązujemy literackie zagadki, dołączyło uroczyste wydarzenie. Pierwszoklasiści            ze Szkoły Podstawowej w Jankowicach zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki. Uczniowie zapoznali się z regulaminem i zasadami wypożyczania, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki. Następnie odgadywali bajkowe zagadki, które potwierdziły znajomość baśni   i bajek.
        Nasi nowi czytelnicy otrzymali książkę, zakładkę i pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Cieszymy się, że biblioteka zyskała nowych czytelników!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.