Pierwsze spotkanie Klubu

We środę 16. października o godzinie 18-tej w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej           w Babicach w bardzo kameralnej atmosferze odbyło się pierwsze spotkanie nowopowstałego Klubu Czytelnika.

Uczestniczki spotkania przy herbacie dzieliły się między sobą swoimi literackimi fascynacjami.

Za godną polecenia została uznana trylogia Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk „Cukiernia pod Amorem”. Jest to historia rodzinna  opowiadająca losy kilku pokoleń na przestrzeni od XVIII wieku do czasów współczesnych. Ta wielowątkowa opowieść sprawia, że nie sposób oderwać się od lektury. Szczególnie można ją polecić na długie jesienne wieczory.

Drugi omawiany tytuł to pozycja z cyklu Pisane przez życie pt. „Droga do nadziei” Tiny Rothkamm*. Jest to oparta na faktach opowieść o młodej kobiecie, która zafascynowana Tunezją, jej kulturą i ludźmi decyduje się na związek z Tunezyjczykiem. To opis zderzenia oczekiwań Europejki z rzeczywistością życia w obcym kraju i jej walki o powrót z dzieckiem do rodzinnego kraju.

IMG_0190r

*Książka została zakupiona ze środków finansowych Biblioteki Narodowej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Klub Czytelniczy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.