Uroki Naszej Gminy – Wystawa

Jeszcze do 7 listopada 2017r. w lokalu filii nr 2 w Jankowicach trwa wystawa fotograficzna pt. „Uroki Naszej Gminy”. W piątek odbyło się spotkanie z autorem wystawy Robertem Matyskielem , który jest czujnym obserwatorem przyrody i odkrywcą niedocenianych miejsc naszej Gminy.
        Nasz gość podzielił się rozległą wiedzą na temat fauny i flory naszej okolicy. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się wielu ciekawostek na temat roślin i zwierząt żyjących   w lasach, na łąkach i polach. Duże wrażenie zrobiła wiadomość, że w naszym sąsiedztwie występuje rzadki w Polsce ptak : ślepowron z rodziny czaplowatych. Prezentowane na wystawie zdjęcia pokazują znane nam miejsca, takie jak : droga z Jankowic do Mętkowa    ze starymi wierzbami, strumienie z tamami i żeremiami bobrów, Wisłę, Spyrowe, Osetne, Przyborowe , rezerwaty przyrody: Lipowiec i Bukowica. Spotkanie było niezwykle ciekawe i uświadomiło zebranym, że mieszkamy w wyjątkowo pięknej okolicy.