Tydzień Bibliotek – XIV edycja: Biblioteka?Oczywiście!

W dniach 8-15 maja br., już  po raz czternasty, w całym kraju obchodzony był Tydzień Bibliotek –  cykl imprez mających na celu popularyzowanie działalności bibliotek. Hasło Tygodnia Bibliotek 2017 r. : „Biblioteka? Oczywiście!” trafnie oddaje zmieniającą się funkcję dzisiejszych bibliotek.Autorem hasła jest Ewa Korulczyk z Biblioteki Publicznej im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. W ramach obchodów gościliśmy w naszej placówce przyrodnika Sebastiana Sobowca. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas IV-VI Zespołu Szkól w Jankowicach, którzy wysłuchali prelekcji pt. „Budowa gniazd”. Wykład pana Sebastiana został wzbogacony ciekawymi zdjęciami jego autorstwa. Na koniec uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i zdobyć nagrody. Była też możliwość zakupu wydawnictw przyrodniczych oraz innych pamiątek.