Wakacje w Jankowicach

Podczas wakacyjnych spotkań w bibliotece czytaliśmy psie i kocie książeczki. Wybraliśmy mądre i ciepłe historie z rozwiniętą fabułą, przybliżającą różne perypetie czworonogów. Przypomnieliśmy sobie historie kota Filemona, psa Dżoka oraz wielu bohaterów serii Holly Webb pt. „Zaopiekuj się mną”. Adresatem tych książeczek są wszyscy którzy kochają zwierzęta. Były przysłowia o kotach i psach, konkurs ze znajomości „psich i kocich” bohaterów książkowych, zagadki i zabawy ruchowe. Konkurs na opowiadanie o swoim domowym pupilu wygrała Zuzia Bacia, która napisała opowiadanie pt. „Tulka kochana psinka”. Jeszcze raz mogliśmy się przekonać, że niemal każde dziecko marzy o posiadaniu zwierzątka w domu. Ostatnie wakacyjne spotkanie dotyczyło świata owadów, a to za sprawą goszczącej w bibliotece pani Natalii Nowakowskiej, która podzieliła się z czytelnikami rozległą wiedzą w tej dziedzinie.