XIV edycja Małopolskich Dni Książki “Książka i Róża” – Jankowice

rozaBiblioteka włączyła się w obchody XIV edycji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Pomysł oddania hołdu książce i jej twórcom wywodzi się z Katalonii, jednak dziś święto ma charakter międzynarodowy. W historii literatury światowej dzień 23 kwietnia stanowi datę symboliczną. Tego dnia przypada data urodzin lub śmierci wielu wybitnych pisarzy, wśród nich William Shakespeare, Miguel de Cervantes, Maurice Druon, Vladimir Nabokov.       Dlatego właśnie ten dzień ogłoszono Międzynarodowym Dniem Książki.

Ideą nadrzędną Małopolskich Dni Książki jest rozwój czytelnictwa w regionie. To doskonała okazja do zorganizowania w bibliotece nietypowych zajęć . Odbyły się one w filii w Jankowicach, w dniach 23-24 kwietnia. Po raz pierwszy zorganizowany był quest biblioteczny pt.”Książka z różą w tytule”. Można jeszcze oglądać wystawę pt.” Dostałem prezent – książkę!”, która przypomina, że książka może być ciekawym pomysłem na prezent. Kilkadziesiąt książek zmieniło swoich właścicieli podczas kiermaszu książek „Drugie życie książki”.