Ferie w filii bibliotecznej w Jankowicach “Baśniowy świat Andersena”

andersen

Tegoroczne ferie w filii bibliotecznej w Jankowicach przebiegały pod hasłem „Baśniowy świat Andersena”. Do biblioteki codziennie przybiegały dzieci i uczestniczyły                            w zaplanowanych na ten czas zajęciach. Wszystkie znały baśnie o brzydkim kaczątku, księżniczce na ziarnku grochu czy też małej syrence, więc podczas ferii zapoznaliśmy się      z mniej znanymi baśniami. Był konkurs plastyczny, zagadki , rebusy i krzyżówki literackie dotyczące bohaterów Andersena. Oczywiście nie obyło się bez gier, puzzli i projekcji filmowej. W tym czasie obchodzony był Światowy Dzień Kota, więc dzieci opowiadały           o swoich pupilach. Wszyscy byli zgodni, że koty chodzą swoimi drogami, ale zawsze spadają na cztery łapy. To indywidualiści, którzy cenią samotność, ale kiedy przyjdzie im ochota, nie pogardzą pieszczotą na kolanach właściciela. Dzieci słuchały fragmentów książek             z kotem w roli głównej, a na koniec rysowały portret swojego ulubieńca.

To były naprawdę fajne ferie!