Obchody Dnia Pluszowego Misia 2014r.

mis

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci– Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
Zagościły w sercach dzieci, a później i dorosłych. Nie wiadomo ile dokładnie wyprodukowano do tej pory pluszowych misiów, ale szacuje się, że w chwili obecnej jest ich na świecie około 420 milionów. Na pewno każdy z małych i dorosłych Czytelników ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, albo malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach lub w portfelu. Czy wreszcie – może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których głośno niemal w każdej części świata (Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek).
Biblioteka i GOK i S przyłączyli się do obchodów tego sympatycznego święta.     Najmłodsi czytelnicy z filii bibliotecznej w Jankowicach przynieśli ze sobą oczywiście misie. Był konkurs na najsympatyczniejszego misia, malowanie z zasłoniętymi oczami, zagadki, misiowe opowieści i wspólne zabawy.