Rok 2014 “Rokiem Czytelnika”

W bibliotece odbyło się spotkanie wpisujące się w obchody jubileuszowego roku 2014, który został  ogłoszony Rokiem Czytelnika.  Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej.
Według badań przeprowadzonych przez BN, 42% Polaków deklaruje brak zainteresowania książką. „Chcemy podczas obchodów przypomnieć o historii,  ale przede wszystkim promować czytelnictwo.
Nie ogłaszamy roku wydawcy, bibliotekarza czy księgarza, ale właśnie czytelnika, bo my wszyscy służymy czytelnikowi. Książka istnieje tylko wtedy , gdy jest  czytana” – powiedział Krzysztof Kaleta z Komitetu Organizacyjnego Obchodów Jubileuszu „650 lat w służbie książki” I dlatego bardzo nam zależy, by jak najwięcej osób czytało. Wszak pismo jest podstawą cywilizacji…
Uroczyste spotkanie w bibliotece uświetnił duet wokalny – Anita Wojciechowska i Marta Deja. Następnie przy kawie i torcie  czytelniczki odczytywały aforyzmy o książkach, czytały  ich fragmenty , ale też polecały sobie nawzajem interesujące pozycje książkowe.