Teatr Moralitet

mBibliotekę odwiedził teatr Profilaktyczno-Edukacyjny Moralitet
z Krakowa z widowiskiem pt.” Kłopoty misia Zdzisia”. To bajeczka promująca zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Przedstawienie opowiada o Misiu Zdzisiu, który zgubił się przebywając na wakacjach w Krakowie.  Perypetie bohatera związane są z różnymi niebezpieczeństwami czyhającymi na niego. Misio musiał  poradzić sobie w trudnych, niecodziennych sytuacjach. Spektakl poruszał zagadnienia bezpieczeństwa zarówno w szkole,  domu,  jak i w drodze. Korzystanie z urządzeń elektrycznych, bezpieczeństwo na drodze, sztuka  asertywności, nieufność wobec nieznajomych – wszystkie te elementy zostały zawarte w przedstawieniu. Dzięki edukacyjnej i interaktywnej formie, spektakl zapewnił aktywny udział dzieci i umożliwił nawiązanie z nimi prawdziwego dialogu. Wszystkim dzieciom, uczniom klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Jankowicach , podobała się ta pouczająca bajka.